Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła

Data: 13 lipiec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2308

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,.
  - Wtorek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  - Środa - wspomnienie NMP z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej)
  - Piątek - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  - Niedziela - wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00. Codziennie także okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych oraz od 18.00-19.30.
  Dzisiaj kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a po różańcu procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie dziś nieszporów wieczornych.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwatorskie elewacji naszego kościoła.
 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpocznie się Różańcem o godz. 18.30. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W sobotę - 19 lipca kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. W naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Henryk Jan Bator - organy, Dominika Figurska - recytacje. Początek koncertu o godz. 20.00.
 5. 33 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium MB Bolesnejw Limanowej i Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz do Szczyrzyca w dniu 21 lipca br. Koszt 80zł, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ręce Życia prosi o poparcie akcji o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Pełna informacja o tej akcji wywieszona jest w gablocie, natomiast Listy poparcia wyłożone są na stolikach przed kościołem.
 8. W biuletynie „Echa spod Giewontu” zamieszczona jest informacja dotycząca ‘Historii biletów na Pęksowym Brzyzku’.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Wiktorię Bachleda-Szeliga z Walowej Góry
+ Jakuba Pulnar z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót