Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła

Data: 6 lipiec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2088

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  - Piątek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  - Sobota – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  - Niedziela – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów kaplicy przy Pęksowym Brzyzku.
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00. Codziennie także okazja do spowiedzi podczas mszy świętych oraz od 18.00-19.30.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek wieczorna Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii.
 4. W piątek 11 lipca o godz. 19.30 w naszym kościele wystąpi chór z Wielkiej Brytanii „Pipers Corner School”. Wstęp wolny.
 5. W sobotę – 12 lipca inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2014. W naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Witold Zalewski – organy, Valery Filipov – fletnia Pana oraz żeński Zespół Wokalny ”Flores Rosarum”. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 11 lipca o godz. 18.00.
  6.13 lipca, tj. w następną niedzielę kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a po różańcu procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów kaplicy przy Pęksowym Brzyzku, Msze święte będą odprawione w Starym Kościele, jednak zaraz po Mszach będzie można wejść do kaplicy na modlitwę.
  Taca z niedzieli 13 lipca przeznaczona będzie na prace konserwatorskie elewacji naszego kościoła.
 7. W poniedziałek w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się Nowenna do MB Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 8. 33 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 9. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy wyrazami współczucia, modlitwą i uczestnictwem w pogrzebie mojej mamy śp.+ Stanisławy okazali solidarność i życzliwość.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Lesława Druszkiewicza z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót