Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła

Data: 22 czerwiec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2224

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  - Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  - Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny
  - Niedziela - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, a do czwartku połączone z procesją wokół kościoła. Dzisiaj w Starym Kościele o godz. 10.00 Msza św. w intencji mieszkańców ulicy Strążyskiej, natomiast w kościele Najśw. Rodziny o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św. Dziękczynna za 50 lat kapłaństwa ks. infułata Stanisława Olszówki.
 3. We wtorek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego pierwsza Msza św. o godz. 6.30 będzie odprawiona w kaplicy bocznej poświęconej Patronowi.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci. Także w tym dniu na wieczornej Mszy św. pożegnamy ks. wikariusza Józefa Piaseckiego, który z dniem 1 lipca br. obejmuje probostwo w Stanisławie Dolnym.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 26 czerwca o godz. 17.00.
  W czwartek Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkół podstawowych. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.30. Natomiast Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży gimnazjalnej i młodzieży ze szkół średnich będzie odprawiona w piątek 27 czerwca o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 17.00.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W dniach 23-25 czerwca br. cmentarz na Pęksowym Brzyzku będzie zamknięty ze względu na prowadzone prace remontowe. Przepraszamy.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Barbarę Gąsienica z os. Gładkie
+ Stanisława Dul z ul. Partyzantów


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót