Ogłoszenia parafialne

Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Data: 15 czerwiec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3197

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  - Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  - Sobota – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. We wtorek wieczorem spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w naszym kościele Najświętszej Rodziny o godz. 9.30, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Św. Krzyża. Tematem tegorocznych ołtarzy jest Rok Syna Bożego. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo wiary i prośba o Boże błogosławieństwo.
  W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30.
  W Boże Ciało ze względu na procesję Mszy św. o godz. 11.00 nie będzie. W kaplicy na Gubałówce w Boże Ciało Msza św. o godz. 11.30 i po niej procesja. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Spowiedź w środę od godz. 18.00.
  Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę wyjątkowo na Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła zwłaszcza mieszkańców ulicy Strążyskiej w niedzielę 22 czerwca br. o godz. 10.00.
 6. W najbliższą niedzielę tj. 22 czerwca br. Złoty Jubileusz Kapłaństwa będzie obchodził Ks. infułat Stanisław Olszówka były proboszcz tutejszej Parafii Najśw. Rodziny. W związku z jubileuszem serdecznie zapraszam wszystkich parafian do modlitwy w Jego intencji, a zwłaszcza do uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej sprawowanej w tym dniu o godz. 12.30 przez ks. Infułata i jego kolegów rocznikowych z naszego dekanatu zakopiańskiego: ks. Prałata Stanisława Szyszkę i ks. kanonika Kazimierza Podsiadłę.
  Natomiast w sobotę 21 czerwca br. w kościele św. Krzyża o godz. 17.00 zaplanowany jest koncert sakralny Msza Świętojańska połączony z Mszą św. w intencji Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej oraz księży Jubilatów.
 7. W związku z licznymi zapytaniami i brakiem wolnych miejsc ziemnych na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej, Zarząd Cmentarza uprzejmie informuje, iż rozpoczyna budowę Kolumbarium na urny. W tym roku chcemy wybudować pierwszą część na 180 nisz. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii na cmentarzu lub w środy w kancelarii parafialnej. Ogólny widok umieszczony jest w gablocie.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót