Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna

Data: 1 czerwiec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2382

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  - Wtorek - wspomnienie świętych męczenników Karola Liangi i Towarzyszy
  - Czwartek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  - Niedziela - niedziela Zesłania Ducha Świętego
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj nasza Schola Stokrotki będzie koncertować przed kościołem i zbierać ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Również zapraszamy na kiermasz książki: „Dobre książki za grosze”. Pamiętaliśmy o mamach, pamiętajmy także o dzieciach - dziś Ich święto!.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 2 czerwca br. na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego. W poniedziałek rozpoczęcie septenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu wypada 1-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i wpiątek od 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 6. W sobotę 7 czerwca br. wyrusza XVII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2014” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu. Rozpoczęcie pielgrzymki w Sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 7.00, a zakończenie Mszą Św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Zapisy podczas pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież do wspólnego pielgrzymowania i do modlitwy przygotowującej nas do uroczystości niedzielnej Zesłania Ducha Świętego. Z racji Pielgrzymki w tym roku nie będzie nocnego czuwania w Kościele.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Taca w niedzielę 8 czerwca przeznaczona jest na rozpoczynające się prace konserwacyjne elewacji kościoła. Także w niedzielę 8 czerwca będzie zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. /Komunikat!/
  „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Ofiara wyniosła 4973 zł.
 8. Jak już zapowiadaliśmy w czwartek 5 czerwca w godz. 10-13 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt składamy na placu Parkingowym za Kościołem.Parking w tym dniu będzie wyłączony z postoju pojazdów i służył będzie tylko dla dostarczających sprzęt.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót