Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

Data: 25 maj 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2178

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera
  - Czwartek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  - Sobota - święto Nawiedzenia NMP
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Prosimy o wsparcie tej akcji.
 3. W poniedziałek, wtorek i w środę będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące.
  W poniedziałek Dzień Matki - pamiętajmy o naszych mamach.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 29 maja o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 6. W sobotę zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Także w sobotę w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie. Polecajmy w modlitwie nowych kapłanów i prośmy o nowe i dobre powołania do służby Bogu.
 7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na 7 niedzielę wielkanocną czyli na przyszłą niedzielę.
 8. W przyszłą niedzielę 1 czerwca nasza Schola Stokrotki będzie koncertować przed kościołem i zbierać ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Tego dnia będzie również kiermasz książki: „Dobre książki za grosze”.
  „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę dla pogorzelców z naszej Parafii z Gubałówki. Ofiara wyniosła 5520 zł.
 9. Dzisiaj przed kościołem ministranci rozdają ulotki w sprawie akcji: Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie miała miejsce dnia 5 czerwca br. /komunikat!/


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisława Stopkę z ul. Cichej Wody
+ Krystynę Chrapkiewicz z ul. Ubocz


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót