Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

Data: 18 maj 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2030

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Czwartek - wspomnienie Św. Rity, zakonnicy
  - Sobota - wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas III będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii św.
  O godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Fatimska.
 3. We wtorek wieczorem spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 23 maja o godz. 18.00.
  Msza św. w intencji Pielgrzymów, którzy byli w Rzymie na Kanonizacji Św. Jana Pawła II będzie odprawiona w niedzielę 25 maja o godz. 8.00.
 6. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zaprasza na kurs „Damy radę opiekować się przewlekle chorymi w domu”. Zajęcia odbywać się będą w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4 w każdy czwartek o godz. 16.00. Rozpoczęcie 22 maja br. Natomiast w przyszłą niedzielę tj. 25 maja br. Woluntariusze Hospicjum będą kwestować przed kościołem w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby związane z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży. Natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc dla pogorzelców z Gubałówki.
 8. Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na IX Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej - Zakopane 2014 „Szukałem Was…” Spotkania odbędą się w dniach 24-25 maja 2014r. W programie: w sobotę od godz. 10.00 Przesłuchania; natomiast w niedzielę 25 maja o godz. 9.30 Msza św. w naszym Kościele Najśw. Rodziny; o 11.00 koncert Laureatów w Parku Miejskim i później wręczenie nagród.
 9. Informujemy iż XVII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2014” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 7 czerwca br.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Irenę Nitoń z ul. Droga do Daniela


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót