Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

Data: 11 maj 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2080

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
  - Środa - święto św. Macieja, Apostoła
  - Piątek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem” Powołania świadectwo prawdy”. Módlmy się o dobre i święte powołania zwłaszcza z naszej parafii.
 3. We wtorek zapraszamy na rozpoczynające się nabożeństwa Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. O godz. 19.30 Różaniec z rozważaniami, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.30. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas III będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dla nich i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00.
 6. Spotkanie po pielgrzymce do Ziemi Świętej będzie w sobotę 17 maja o godz. 17.00.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwacyjne. Na ten rok Parafia nasza otrzymała dotację celową od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie na zadanie: „Remont konserwatorski elewacji kościoła pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem - strona południowa od Zakrystii”. Kwota dotacji to 220.000,-zł na pokrycie części kosztów. Pozostałą kwotę na ten rok 2014 w wysokości 250.000,-zł ma dołożyć parafia.
  Natomiast ofiary z niedzielnej tacy 18 maja br. będą przeznaczone na potrzeby związane z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Rozalię Zadora z ul. Słonecznej
+ Franciszka Węgrzyn z ul. Łukaszówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót