Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

Data: 7 sierpień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2663

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Dominika, kapłana
  - we wtorek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
  - w środę - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  - w czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  - w sobotę - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
  - w niedzielę - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9:30 do 19:00. Istnieje także możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.: rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18:00 do 19:30. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najść. Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 16:30
 3. W czwartek zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 4. W piątek 12 sierpnia rozpoczynają się Dni Maryjne w Ludźmierzu. Główny odpust ku czci Królowej Podhala będzie w poniedziałek 15 sierpnia, a sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegóły uroczystości jak i zaproszenie na Operę Góralską wywieszone są w gablocie przy kościele.
 5. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Zakopanem zapraszamy w piątek 12 sierpnia na godz. 20:00 do naszego kościoła na koncert poświęcony ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Na organach zagrają: Hideyuki Kobayashi i Yoriko Yuguchi oraz na trąbce Eisuke Yamamoto. Wstęp wolny.


Ks. Bogusław Filipiak
proboszcz

powrót