Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna

Data: 4 maj 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2147

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dziś - Święto św. Floriana, męczennika
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  - Wtorek - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  - Czwartek - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 5 maja br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego. Także w poniedziałek zostanie odprawiona Msza św. imieninowa w intencji Ks. Jarosława - wikariusza i Ks. Wojciecha. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.30.
 5. W czwartek - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Serdecznie zachęcamy do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w niedzielę 11 maja o godz. 9.00 i zarazem ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Jana Pawła II. * /zaproszenie Ks. Kardynała/
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 9 maja o godz. 18.00. Składka w drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na kontynuację prac konserwacyjnych ściany południowej naszego Kościoła od Zakrystii w kierunku prezbiterium.
 7. Stowarzyszenie chorych na Stwardnienie Rozsiane zaprasza wszystkich na film pt. „Na własnych nogach”, który jest relacją o przebiegu choroby. Reżyser dotknięty tą chorobą, opowiada o własnym zmaganiu się z kolejnymi ograniczeniami oraz o ufności w Bożą Opatrzność. Pokaz odbędzie się w kinie Sokół w czwartek 8 maja o godz. 19.00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ewę Laskowską z ul. Nowotarskiej
+ Zdzisława Dudzika z ul. Szkolnej
+ Julię Mitana z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót