Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Data: 27 kwiecień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2388

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  - Wtorek - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  - Czwartek - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  - Piątek - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  - Sobota - Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Świętość Jana Pawła II widzieliśmy na własne oczy. Od dzieciństwa zmierzał prostą drogą do świętości, wykazując nadzwyczajną pobożność i praktykowanie cnót chrześcijańskich. Dzięki jego modlitwom i rozmowom z głowami państw - blok komunistyczny rozsypał się bez przelewu krwi. Wdzięczni za dar Ojca Świętego Jana Pawła II i za kanonizację zapraszamy na uroczystość dziękczynienia w Zakopanem w sobotę 3 maja br. na Placu Niepodległości. O godz. 10.30 spektakl „Non omnis moriar”, o godz. 11.00 Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem, z pocztami Sztandarowymi, w oprawie zespołu i kapeli góralskiej „Giewont”, a o godz. 13.00 koncert Eleni „Janowi Pawłowi II - świętemu”. Serdecznie zapraszamy.
  Dziś Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha. We wtorek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, bpa i męczennika. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkich do przychodzenia na te piękne majowe nabożeństwa.
 5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od 16.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 6. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 11.00 w Kościele Najśw. Rodziny, która będzie odprawiona na Placu Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w związku z 223 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja będzie odprawiona o godz. 11.00 podczas uroczystości dziękczynienia. Okolicznościowe kazanie wygłosi Ks. Adam Podbiera, rekolekcjonista, proboszcz Parafii św. Józefa na os. Kalinowym w Krakowie.
  Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do Kościoła Najśw. Rodziny.
 7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można otrzymać pamiątkowe butony poświęcone Kanonizacji Jana Pawła II przygotowane przez Urząd Miasta Zakopane. W zakrystii do nabycia okolicznościowy album ze zdjęciami z pielgrzymek Jana Pawła II na Podhale i w Tatry pt. „Ścieżkami Świętego”.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót