Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Data: 20 kwiecień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2374

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, radujemy się, iż Jezus żyje! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom - życzymy: Niech tajemnica Zmartwychwstania stanie się dla Was źródłem odrodzenia duchowego, napełni wszystkich wiarą, wzmocni nadzieję i da siłę do pokonywania wszelkich życiowych trudności, by ostatecznie zwyciężyła w Was miłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus udzieli potrzebnych łask.
  Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i kaplicy w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. We wtorek 22 kwietnia nasza Wspólnota Parafialna będzie uczestniczyć w uroczystościach kończącej się nowenny przed kanonizacją bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Wyjazd autokaru z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 14.00. Są jeszcze wolne miejsca.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika, głównego patrona Polski jest przeniesiona na poniedziałek 28 kwietnia. Msza św. z okazji imienin Ks. Wojciecha i Ks. Jarosława zostanie odprawiona w poniedziałek 5 maja br.
 5. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Przypominamy, że w piątek 25 kwietnia br. wyjazd Pielgrzymów na Kanonizację do Rzymu. O godz. 4.30 nadanie bagaży do autokarów na Łukaszówkach; o godz. 4.45 Msza św. w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę podwójne uroczystości - Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz uroczystość wyniesienia do chwały świętych bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II.
  Główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach będą o godz. 10.00, zaś uroczystości odpustowe w parafiach zakopiańskich pw. Miłosierdzia Bożego będą: na Cyrhli o godz. 12.30 i na Chramcówkach o godz. 15.00.
  Natomiast w zawiązku z kanonizacją - w naszej Parafii Najśw. Rodziny zapraszamy na cykl modlitw i spotkań: W piątek 25 kwietnia o godz. 19.30 spektakl słowno-muzyczny „Non omnis moriar” oparty na wybranych tekstach bł. Jana Pawła II przygotowany przez młodzież z Liceum im. Balzera; W sobotę 26 kwietnia o godz. 20.00 „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu Ewy Czamańskiej, Jacka Zięby Jasińskiego i w oprawie muzycznej Tatrzańskiego Chóru „Szumny” pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz oraz Andrzeja Guziaka - organy. Po Tryptyku modlitewne czuwanie, które zakończy się Mszą św. o północy. W niedzielę ze względu na transmisję z Rzymu odwołujemy Mszę św. w kościele Najśw. Rodziny o godz. 11.00, zaś pozostałe Msze św. bez zmian.
  Główne uroczystości dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II w Zakopanem odbędą się w sobotę 3 maja br. na Placu Niepodległości. O godz. 10.30 spektakl „Non omnis moriar”, o godz. 11.00 Msza św. koncelebrowana z pocztami Sztandarowymi i w oprawie zespołu i kapeli góralskiej „Giewont”, o godz. 13.00 koncert Eleni „Janowi Pawłowi II - świętemu”. Serdecznie zapraszamy.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zenobiusza Leksa z osiedla Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót