Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

Data: 23 marzec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2544

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - uroczystość Zwiastowania Pańskiego
 2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 3. We wtorek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień przeżywany jest także jako Dzień Świętości Życia, dlatego na Mszy św. o godz. 19.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, do której serdecznie zachęcamy. Deklaracje wyłożone są na półce z prasą katolicką, proszę je zabrać, wypełnić i tylko sam odcinek przynieść we wtorek na nabożeństwo. Modlitwy o duchową adopcję zakończymy w wigilię uroczystości Bożego Narodzenia.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 27 marca o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, dlatego dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 natomiast młodzież na Mszę św. o godz. 11.00. Serdeczne podziękowanie składam młodzieży maturalnej z naszych zakopiańskich szkół oraz katechetom, dyrekcji i nauczycielom za organizację i świadectwo podczas piątkowej pielgrzymki
 8. Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego dotyczącego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Katolicy powinni zachować post we wszystkie piątki, zaś w czasie Wielkiego Postu także powstrzymać się od udziału w zabawach. W praktyce oznacza to że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. /Nowa wersja przykazań kościelnych, w formie ujednoliconej wraz z wykładnią zostanie podana do wiadomości wiernych w biuletynie „Echa spod Giewontu” w niedzielę 30 marca br./
 9. Informuję iż ołtarz MB Różańcowej z kaplicy bocznej został przewieziony do Krakowa do pracowni konserwacji celem zabezpieczenia przed drewnojadami, a następnie zostanie poddany całościowej renowacji i konserwacji. Po wykonaniu niezbędnych prac powróci do kościoła.
  Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek jako pomoc dla rodziny z Parafii Św. Antoniego na Bystrem, która w pożarze w piątek straciła swój dobytek.
  W kaplicy na Kirach od 21 - 25 marca Br. trwa nawiedzenie obrazu MBN Pompejańskiej ze Skoczowa. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie
  Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ludwika Kamińskiego z ul. Zborowskiego
+ Krystynę Wiśniewską z ul. Ks. Kaszelewskiego
+ Irenę Piwko z ul. Partyzantów


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót