Ogłoszenia parafialne

VIII Niedziela Zwykła

Data: 2 marzec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2338

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - święto św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej
  - Środa - środa popielcowa
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo jako przeproszenie za grzechy i przygotowanie do godnego przeżywania wielkiego postu i świąt wielkanocnych. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w poniedziałek i wtorek Adoracja od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie adoracyjnej. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 3 marca br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu i w piątki całego roku katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od 18 roku życia do ukończenia 60 lat, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia do śmierci, we wszystkie piątki i w Środę Popielcową. Posypanie głów popiołem będzie w środę podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00, w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest na Kuchnię Świętego Brata Alberta.
  W tym dniu modlitwą i postem prosimy o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej i o ustanie prześladowań na świecie. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. W tym tygodniu przypada 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 7 marca o godz. 18.00.
 8. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek jako pomoc rodzinom ofiar na Ukrainie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Eleonorę Dziurka z ul. Słonecznej
+ Marię Świerk z ul. Droga do Rojów
+ Barbarę Jędrszczyk z ul. Kościelnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót