Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła

Data: 2 luty 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2128

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Święto Ofiarowania Pańskiego
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
  - Środa - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  - Czwartek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc naszym Siostrom Karmelitankom z klasztoru przy ul. Kościelnej.
  Nieszpory Niedzielne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 7 lutego br. o godz. 18.00.
  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
  W dzisiejszym biuletynie "Echa spod Giewontu" umieszczone jest sprawozdanie z działalności naszej Parafii za ubiegły rok.
 6. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Bp Jan Zając zaprasza naszą wspólnotę Parafialną Najświętszej Rodziny do nocnego czuwania modlitewnego w Krakowie -Łagiewnikach w dniu 6 lutego tj. w czwartek. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do wtorku. Bardzo proszę o zgłaszanie się na wyjazd bo jeszcze się nikt nie zapisał.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na półce za ostatnią ławką w nawie głównej.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót