Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła

Data: 26 styczeń 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2187

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  - Wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła
  - Środa - wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy
  - Piątek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  - Niedziela - Święto Ofiarowania Pańskiego
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym serdecznie zaprasza na Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Sabliki” dziś o godz. 10.30 w Sali Teatralnej. Także dzisiaj Komitet Organizacyjny uroczystości 69 rocznicy Uwolnienia 42 Więźniów z więzienia Gestapo zaprasza na Mszę św. w naszym kościele o godz. 11.00, a po niej o 12.15 na apel pod gmachem byłego więzienia przy ul. Nowotarskiej 37.
  Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 30 stycznia o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W tym tygodniu przypada 1-a sobota miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą i ofiarami na tacę będziemy wspierać tych wszystkich, którzy pociągnięci ku większej doskonałości kroczą drogą rad ewangelicznych, a zwłaszcza nasze Siostry Karmelitanki przy ul. Kościelnej.
 7. Prosimy osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Rzymu z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II o wpłacenie drugiej raty do dnia 2 lutego Br.
  Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Bp Jan Zając zaprasza naszą wspólnotę Parafialną Najświętszej Rodziny do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata poprzez nocną Adorację w Krakowie -Łagiewnikach w dniu 6 lutego tj. w czwartek. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na półce za ostatnią ławką w nawie głównej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Mariana Popielę z ul. Szkolnej
+ Alfreda Etryka z ul. Modrzejewskiej
+ Stanisławę Sarota z ul. Polnej
+ Józefa Gąsienicę-Józkowy z ul. Droga do Daniela
+ Ryszarda Śliwę z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót