Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła

Data: 19 styczeń 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2081

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  - Wtorek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  - Środa - wspomnienie św. Wincentego Pallotiego, prezbitera
  - Piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  - Sobota - święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  - Niedziela - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich działających w naszej parafii. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dziś imieniny Ks. Mariusza Słoniny wikariusza, zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00 w Jego intencji.
 3. W dniach od 19 do 26 stycznia w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. We wtorek na Mszach świętych będziemy modlić się w intencji babć, a w środę w intencji dziadków z okazji ich święta. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W sobotę 25 stycznia 2014r. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak w ramach V Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 24 stycznia br. o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Jeśli Kogoś w wyznaczonym czasie nie było w domu można dzisiaj zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii. Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy będzie odprawiona w niedzielę 26 stycznia 2014r.o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym serdecznie zaprasza na Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Sabliki” w niedzielę 26 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na półce za ostatnią ławką w nawie głównej.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Andrzeja Urbaniaka z ul. Pod Lipkami
+ Zofię Kosacz z ul. Orkana
+ Artura Pajdaka z ul. Staszica
+ Marię Mitana z ul. Strążyskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót