Ogłoszenia parafialne

Niedziela Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Data: 29 grudzień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2191

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
  - Środa - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
  - Czwartek-wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp-ów i dr-ów Kościoła
  - Piątek - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
 2. Nasza parafia przeżywa Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z grupy Młodego Misjonarza wyruszą w ramach akcji "Kolędnicy misyjni" do domów na Gubałówce w poniedziałek 30 grudnia o godz. 10.30. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc misjonarzom z naszej Archidiecezji.
 4. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego 2013. Zapraszamy na Nieszpory z suplikacjami o godz. 18.30 oraz na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z okolicznościowym kazaniem o godz. 19.00. Także o północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2014.
 5. W środę w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W tym tygodniu przypada 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 7. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 2.01. - o godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę 5 stycznia 2014 r. zapraszamy na koncert kolęd pt. "Kolędy świata" w wykonaniu zespołu światowej sławy Spirituals Singers Band. Koncert uznany i nagrodzony przez Filharmonię Narodową jako jeden z najlepszych Koncertów Kolęd wystawianych w Polsce. Koncert rozpocznie się po Mszy św. o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 9. Prasa katolicka wyłożona jest na półce za ostatnią ławką w nawie głównej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Monikę Klei z ul. Kasprusie
+ Zbigniewa Pawełczyka z ul. Orkana
+ Tadeusza Gąsienicę-Józkowy z ul. Walowa Góra
+ Stanisławę Woźniczka z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót