Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

Data: 22 grudzień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2648

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  - Czwartek - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  - Piątek - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  - Sobota - święto świętych Młodzianków, męczenników
  - Niedziela - święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 2. Dzisiaj na Mszach świętych zakończenie Rekolekcji Adwentowych. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. W poniedziałek pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. Zgłoszenia chorych w zakrystii.
 3. We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W kościele Najśw. Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a zakończenie rorat będzie na Mszy św. o godz. 6.00. Po roratach będzie można zabrać do domu Betlejemskie światło pokoju. W tym dniu Spowiedź św. do godz. 11.00.
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu z Ewangelii Łukasza o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd. O godz. 23.30 modlitewne czuwanie. O godz. 24.00 Pasterka zarówno w kościele Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 4. W środę - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W czwartek w święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet JPII w Krakowie.
 6. W przyszłą niedzielę (tj. 29.XII) nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 8. Od piątku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy do 5 stycznia 2014r. umieszczony jest w gablotce i w biuletynie „Echa spod Giewontu”.
 9. Grupa Teatralna z Gimnazjum i Liceum im. Oswalda Balzera działająca przy naszej Parafii, zaprasza dzisiaj na przedstawienie pt. „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”. Spektakl o godz. 16.00.
  Prasa katolicka wyłożona jest na półce za ostatnią ławką w nawie głównej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Józefa Olszewskiego z ul. Nowotarskiej
+ Stanisława Błachuta z ul. Kościelnej
+ Tadeusza Gąsienicę-Łuszczka z ul. Staszica
+ Annę Jóźkiewicz z ul. Cichej Wody
+ Marka Sucheckiego z ul. Droga na Wierch


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót