Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

Data: 8 grudzień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2208

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  - Piątek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  - Sobota - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W czwartek Msza św. wotywna o błogosławionym Janie Pawle II o godz. 19.00, a po niej możliwość ucałowania relikwii błogosławionego papieża.
 5. Informujemy iż Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą od piątku 20 grudnia do niedzieli 22 grudnia 2013r, natomiast spowiedź będzie w sobotę 21 grudnia br.
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na renowację starych ławek w nawie głównej. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księży z Centrum JPII, którzy będą głosić kazania i zbierać ofiary na budowę Centrum „Nie lękajcie się”.
 7. Grupa Teatralna z Gimnazjum i Liceum im. Oswalda Balzera działająca przy naszej Parafii, zaprasza na przedstawienie pt. „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”. Spektakle odbędą się w niedzielę 15 i 22 grudnia o godz. 16.00 w Sali Teatralnej Domu Parafialnego.
 8. Dzisiaj przed kościołem kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla biednych. Również rozprowadzane są świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  Także młodzież z naszego KSM-u rozprowadza kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny.
  W związku ze wspomnieniem św. Ambrożego - patrona pszczelarzy, w przyszłą niedzielę po Mszach o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 będzie można nabyć prawdziwy miód z gospodarstwa pasiecznego „Dolina Tatr” państwa Sikoń z Białego Dunajca.
 9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy ołtarzu św. Franciszka.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót