Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

Data: 1 grudzień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2158

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
  - Wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  - Środa - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  - Piątek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  - Sobota - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  - Niedziela - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 2 grudnia br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
  W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00-19.30. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek w kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która mimo zbieżności z drugą niedzielą Adwentu postanowieniem Episkopatu Polski nie zostaje przeniesiona na inny dzień. Dlatego przyjęte już wcześniej intencje mszalne na poniedziałek 9 grudnia z godz.. 9.30 i 11.00 są teraz do przesunięcia godzin. Zainteresowanych prosimy do zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę 8 grudnia br. na Mszy św. o godz. 12.30 będzie sprawowany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 6.XII. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na renowację starych ławek w nawie głównej (już po lewej stronie 5 ławek zostało odnowionych).
  Przed kościołem rozprowadzane są świece Caritasu "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisława Wilczyńskiego z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót