Ogłoszenia parafialne

XXXIV Niedziela Zwykła

Data: 24 listopad 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2217

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  - Poniedziałek - wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  - Sobota - Święto Św. Andrzeja, Apostoła
  - Niedziela - 1-a niedziela Adwentu
 2. Dziś z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.30, podczas którego przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dziś w czasie Mszy Świętych Zamknięcie Roku Wiary.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 28.XI. - o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00.
 6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach. Zebraliśmy i zostało przelane na konto 7 870 zł.
 7. Zarząd Cmentarza zwraca się z prośbą o zrobienie porządków na grobach swoich bliskich jeszcze przed zimą. Kwiaty doniczkowe prosimy składać do wyznaczonych ogródków, a pozostałe śmieci według opisu na pojemnikach. Jeśli to możliwe prosimy także, aby gdy kupimy raz ładne znicze, dokupować i wymieniać tylko wkłady (nawet gdy jest nas stać na kupno kolejnych zniczy), ponieważ tworzymy „góry” śmieci, a ponadto zarząd cmentarza nie będzie w stanie udźwignąć z tym związanych kosztów bez drastycznych podwyżek! Dla zobrazowania: za lipiec, sierpień i wrzesień zapłaciliśmy 18000 zł; za październik 12 350 zł; a do 18 listopada już jest 9 075 zł.
 8. Dyrektor MOPS-u w Zakopanem informuje o projekcie „Sprawna Rodzina”. Szczegóły można znaleźć w gablocie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Owczarek z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót