Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła

Data: 10 listopad 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2169

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  - Wtorek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  - Środa - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  - Sobota - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
 2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek możemy nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Nigerii, w którym żyje blisko 80 mln chrześcijan. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek Narodowe Święto Niepodległości. Główne uroczystości rozpoczną się modlitwą przy Kwaterze Legionistów na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej o godz. 11.00, następnie przemarsz z kapelą góralską i banderią do Sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy nastąpi złożenie urny z ziemię z Gibraltaru. W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 19.00
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. o bł. Janie Pawle II o godz. 18.30.
 5. W piątek wieczorem Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę tj. 17 listopada będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służebniczki Dębickie, które przybliżą nam postać założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostry z tego zgromadzenia pracują w naszej wspólnocie w Świetlicy dla dzieci i w Caritasie.
 7. Organista Pan Wojciech, od dzisiaj rozpoczyna roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego poświęconych opłatków. Złożone przy tej okazji dobrowolne ofiary są jedną z form wynagrodzenia jego pracy w naszej parafii Najświętszej Rodziny.
 8. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zaprasza osoby opiekujące się chorymi z chorobą Alzhaimera i demencją starczą na kurs z zakresu opieki i pielęgnacji tych chorych. Zajęcia będą się odbywać w czwartki (rozpoczęcie 14.XI.) w Domu Parafialnym o godz. 16.00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Władysława Kołtaś z ul. Zborowskiego
+ Marię Chyc-Kuros z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót