Ogłoszenia parafialne

XXXI Niedziela Zwykła

Data: 3 listopad 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2280

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  - Sobota - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30.
 4. W piątek i w sobotę pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 5. W przyszłą niedzielę 10 listopada br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Serdeczne podziękowanie składam Firmie Pana Rafała „Fach-Bud” za dobrą organizację prac przy wymianie posadzki w kościele.
 6. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.45. Przypominamy, że do 8.XI. można uzyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Także do 8 listopada będziemy wieczorem odprawiać Msze św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.
 7. Informujemy zainteresowanych wyjazdem do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach 25-29 kwietnia 2014r. iż będzie drugi autokar. Cena 550zł + 230€. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 100€. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
  Również w gablocie wywieszone są informacje dotyczące wyjazdu młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu w ramach grupy Taize.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Janinę Surlas z ul. Zborowskiego
+ Jana Frys z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót