Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

Data: 20 październik 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2227

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  - Wtorek - wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża
  - Środa - wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  - Niedziela - Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem "Miłosierdzie Boże dla całego świata" . Katolicy we wszystkich krajach modlą się za misje i wspierają je materialnie. Wspólnota Młodego Misjonarza już tradycyjnie zaprasza na Bazar Misyjny pod hasłem: "Na pomoc dzieciom Boliwii". Bazar odbędzie się w Sali domu parafialnego po Mszy św. o godz. 9.30 i trwać będzie do godz. 13.30. Kazania dzisiaj głosi Ks. Aleksy, nasz rodak pracujący w Boliwii, a ofiary złożone do puszek przeznaczone są na pomoc dzieciom w Boliwii.
  Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 3. We wtorek 22 października br. zapraszamy wszystkich do obchodzenia wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II. O godz. 18.30 będzie nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o 18.30.
 5. W przyszłą niedzielę 27 października br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach 25-29 kwietnia 2014r. Cena 550zł + 230€. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 100€. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Zostało tylko 7 miejsc.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji. Rozkład Mszy św. odprawianych na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny jest wywieszony w gablocie.
 8. Składka z ubiegłej niedzieli na remont posadzki w naszym kościele wyniosła 19205zł, natomiast ofiara do puszek na "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wyniosła 3701zł. Serdeczne "Bóg zapłać".
 9. Trwają prace przy wymianie posadzki, dlatego dalej nabożeństwa i Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty odprawiamy w Starym Kościele. Za trudności - przepraszam.
  Prasa katolicka jest do nabycia w Zakrystii.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót