Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

Data: 13 październik 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2334

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  - Wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  - Środa - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  - Czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - Piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty
  - Sobota - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
 2. Dzisiaj ostatnia w tym roku Procesja Fatimska z Krzeptówek o godz. 15.00. Dla tych, którzy nie dadzą rady iść na procesję, będzie nabożeństwo Fatimskie w naszym Kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, wpierw różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła.
  Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na posadzkę w naszym kościele natomiast zbiórka do puszek przed kościołem na "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 i dla wszystkich o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek w modlitwach będziemy polecać Panu Bogu nauczycieli, wychowawców i katechetów, a w piątek lekarzy, pielęgniarki i całą służbę medyczną z okazji ich święta.
  We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 Różaniec, o 19.00 Msza św.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach 25-29 kwietnia 2014r. W programie Padwa, Watykan, Rzym, Asyż. Nie ma przejazdów nocnych. Cena 550zł + 230€. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 100€. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w całym kościele niedzielę Misyjną. Wspólnota Młodego Misjonarza już tradycyjnie zaprasza na Bazar Misyjny pod hasłem: "Na pomoc dzieciom Boliwii". Bazar odbędzie się w Sali domu parafialnego po Mszy św. o godz. 9.30 i trwać będzie do godz. 13.30. Kazania wygłosi Ks. Aleksy, nasz rodak pracujący w Boliwii, a ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na ten cel.
 7. Trwają prace przy wymianie posadzki, dlatego dalej nabożeństwa i Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty odprawiamy w Starym Kościele. Za trudności - przepraszam.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.
  Serdeczne podziękowanie składam Panom, którzy pomogli przenieść ławki do namiotu oraz Paniom, które pomogły siostrom w sprzątaniu kościoła. Hospicjum Jezusa Miłosiernego dziękuje wszystkim za modlitwę i złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w wysokości 5436zł oraz dziękuję za "Pomoc dla Syrii" w wysokości 3342zł.
  Prasa katolicka jest do nabycia w Zakrystii.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót