Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

Data: 6 październik 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2364

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  - Środa - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  - Czwartek - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  - Sobota - wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera
 2. Dzisiaj procesja różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 15.45. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego wieczorem, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 i dla wszystkich o godz. 18.30.
  Dzisiaj przed kościołem kwesta do puszek na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi oraz zbiórka do puszek na pomoc dla uciemiężonej Syrii.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o błogosławionym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Także w niedzielę 13 października ostatnia w tym roku Procesja Fatimska z Krzeptówek o godz. 15.00. Dla tych, którzy nie dadzą rady iść na procesję, będzie nabożeństwo Fatimskie w naszym Kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, wpierw różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Składka z drugiej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele natomiast zbiórka do puszek przed kościołem na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechało 6 autokarów. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 20 października o godz. 12.30.
 6. Informujemy iż w związku z ogłoszoną kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII na dzień 27 kwietnia, z naszej Parafii będzie organizowana pielgrzymka do Rzymu. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę. Można się jeszcze zapisać na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej 8-15.03.2014r.
 7. Od poniedziałku rozpoczną się prace przy wymianie posadzki w nawie głównej kościoła. W związku z tym informujemy iż w dni powszednie od poniedziałku do soboty włącznie wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej aż do odwołania. Natomiast w niedzielę Msze św. będą odprawiane we wszystkich kościołach i kaplicy w stałym porządku. W kościele Najśw. Rodziny będą udostępnione dla wiernych nawy boczne natomiast przed kościołem został postawiony tymczasowo namiot do którego zostaną przeniesione ławki i również tu będzie można uczestniczyć w Eucharystii. Prośba do Panów, aby w poniedziałek 7 października przyszli na godz. 8.00 i pomogli przenieść ławki do namiotu.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki Roczne czytane będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 lub 15.00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Karteczki na wypominki wystawione są przy gazetach.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Józefę Flak z ul. Ks. Stolarczyka


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót