Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

Data: 29 wrzesień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2317

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - święto Św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
  - Poniedziałek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
  - Środa - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  - Piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  - Sobota - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 2. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. We wtorek 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.30. Natomiast dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywać obrazki do układanki.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek w kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. Młodzież Gimnazjalną z klas pierwszych zapraszamy w ramach przygotowania do bierzmowania na Pielgrzymkę na Bachledówkę. Zbiórka na parkingu przy Łukaszówkach w sobotę 5.X. o godz. 11.00.
 6. W pierwszą niedzielę października zapraszamy na małą uroczystość odpustową ku czci MB Różańcowej do kaplicy na Gubałówce. Msza św. o godz. 11.30. Natomiast w kościele parafialnym procesja różańcowa do pięciu ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W niedzielę 6 października wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi. Niestety w tym dniu zbiegła się także zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii. (*Apel Ojca Św. Franciszka).
 8. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej "Śladami Odkupiciela" w dniach 08-15 marca 2014r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. Dobiegają końca prace przy renowacji ściany południowej Kościoła. Częściowo rusztowania zostały zdjęte i ukazała się górna część dachu trochę "łaciata" ponieważ w wielu miejscach trzeba było wymienić uszkodzoną blachę, uzupełnić okucia daszków oraz wymienić lub założyć nowe rynny.Po roku czasu miedź zmatowieje, natomiast na zieloną patynę trzeba będzie trochę poczekać. Ostatnie 4-y metry rynien spustowych są plastikowe, aby nie kusiły.
  Natomiast za tydzień tj. od poniedziałku 7 października rozpoczną się prace przy wymianie posadzki z betonowej na granitową w nawie głównej kościoła. W związku z tym informujemy iż w dni powszednie od poniedziałku do soboty włącznie wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej aż do odwołania.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bogdana Skrobota z ul. Polnej
+ Stanisława Tylkę z ul. Ks. Stolarczyka
+ Jerzego Kozioła z ul. Kościelnej
+ Stanisława Czarnotę z ul. Bogdańskiego
+ Mariannę Kamińską z ul. Kościeliskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót