Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

Data: 15 wrzesień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2327

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  - Wtorek - wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  - Środa - święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  - Piątek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy
  - Sobota - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Po Mszy św. o godz. 15.00 Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza rodziców, nauczycieli i katechetów do Sali Teatralnej na prelekcję na temat "Stop seksualizacji naszych dzieci", którą wygłosi Mirosław Sumiński.
 3. Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę będzie odprawiona w Starym Kościele we wtorek 17 września o godz. 11.00.
 4. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 17.00 młodzież gimnazjalną z klas pierwszych, we wtorek z klas drugich, a w środę z klas trzecich. Po Mszy św. będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.
  Św. Stanisław Kostka jest także patronem naszego Ks. Infułata Stanisława, dlatego w dniu imienin wieczorna Msza św. będzie sprawowana w jego intencji.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę 22 września Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej "Śladami Odkupiciela" w dniach 08-15 marca 2014r. Koszt 900 zł i 1040 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 września 2013r.
 8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 9.00 z Parkingu przy ul. Łukaszówki. Koszt 35 zł.
 9. Rozpoczynamy dzisiaj Msze św. dla dzieci przedszkolnych w kaplicy św. Jana Chrzciciela, a dla dzieci szkolnych w głównym kościele o godz. 9.30.
  Młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich zapraszamy na Mszę św. dla nich do Starego Kościoła w każdą niedzielę o godz. 18.00.
 10. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę na prace remontowe w naszym kościele. Taca wyniosła 20 352zł. Serdeczne "Bóg zapłać". W zakrystii do nabycia kalendarze na rok 2014 z bł. Janem Pawłem II.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Horwat-Jaroszek z ul. Skibówki
+ Jadwigę Witas z Al. 3-go Maja
+ Irenę Chorążewską z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót