Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

Data: 8 wrzesień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2199

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  - Czwartek - wspomnienie Najśw. Imienia Maryi
  - Piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  - Sobota - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 2. Dzisiaj Wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o pokój na świecie zwłaszcza w Syrii. W modlitwie łączymy się z pielgrzymami przebywającymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na XXI Pielgrzymce Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o błogosławionym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 4. W piątek kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.30 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 5. W sobotę 14 września tradycyjna pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Św. Krzyża w Zakopanem.
 6. Zapisy młodzieży do bierzmowania będą w ramach triduum ku czci św. Stanisława Kostki. I tak w poniedziałek 16 września zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, we wtorek z klas II i w środę 18 września z klas III. Wszystkie spotkania rozpoczynają się w Kościele Mszą św. o godz. 17.00.Natomiast Rodziców młodzieży z klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę 11 września o godz. 19.30.
 7. Od przyszłej niedzieli tj. 15 września br. rozpoczynamy Msze św. dla dzieci przedszkolnych w kaplicy św. Jana Chrzciciela, a dla dzieci szkolnych w głównym kościele o godz. 9.30.
  Młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich zapraszamy na Mszę św. dla nich do Starego Kościoła w każdą niedzielę o godz. 18.00.
 8. Ksiądz proboszcz i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Zakopanem zapraszają rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 15.00 w niedzielę 15 września br., a po niej na prelekcję na temat "Stop seksualizacji naszych dzieci", którą wygłosi Mirosław Sumiński.
 9. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej "Śladami Odkupiciela" w dniach 08-15 marca 2014r. Koszt 900 zł i 1040 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 września 2013r. Zainteresowanych prosimy o dokonywanie zapisów.
 10. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marcina Kądziołkę z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót