Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

Data: 1 wrzesień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2461

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  - Wtorek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej modlimy się o pokój na świecie.
 3. Serdecznie witam w naszej Parafii nową siostrę Felicjankę Magdalenę podejmującą posługę zakrystianki; S. Stanisławę ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi nową dyrektorkę Szkoły Katolickiej i życzę im wielu łask Bożych w pracy dla dobra naszego Kościoła.
 4. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź św. dzisiaj podczas Mszy św., jak również w najbliższy czwartek i piątek od godz. 16.00-19.30
  Szkoła Katolicka będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00.
  Natomiast Szkoła Podstawowa Nr 1 informuje, iż z powodu remontu rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 3 września tj. we wtorek. Szczegółowe informacje w szkole lub na stronie internetowej.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie podczas Mszy świętych, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych chorych z Komunią św., dodatkowe zgłoszenia w kancelarii.
 7. W przyszłą niedzielę 8 września Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Informujemy iż w miesiącu październiku (od 7.10.2013r.) planowane są prace przy wymianie posadzki w nawie głównej naszego kościoła. Stąd Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w Starym Kościele.
 8. W niedzielę 8 września - XXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Droga krzyżowa o godz. 9.00 a Msza św. o 11.30. Jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 6.30 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy do czwartku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej "Śladami Odkupiciela" w dniach 08-15 marca 2014r. Koszt 900 zł i 1040 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 września 2013r. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem lub można go otrzymać w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o dokonywanie zapisów.
 10. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 11. Siostry Sercanki składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na remont bursy w Krakowie. Ofiara wyniosła 14 550zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Genowefę Blacha z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót