Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła

Data: 10 lipiec 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 4860

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - w poniedziałek - św. Benedykta, Opata, patrona Europy
  - we wtorek - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  - w środę - świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Patronów kaplicy na Pęksowym Brzysku. Z tej racji o godz. 8:30 będzie w niej odprawiona Msza św.;
  - w piątek - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  - w sobotę - Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).
 2. W piątek Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę odpust w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej 8. Msze św. będą tam odprawione o godz. 7:30, o 11:00 suma odpustowa pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego i o godz. 18.00.
 4. Przypominamy że Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9:00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini Czerwienne - Bachledówka.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie serdecznie zapraszają młodzież oraz wszystkich chętnych do przybycia oraz zamieszkania w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia w wakacyjnym namiotowym "Miasteczku Modlitewnym". Organizatorzy zapewniają: poznawanie bł. Karoliny, uczenie się wraz z nią modlitwy, koncerty, konferencje zaproszonych gości oraz posiłki. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 6. Parafia w Poroninie w dniach od 30 września do 8 października 2011 roku organizuje Pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II do Włoch. W programie: Wenecja, Padwa, Loreto, Lanciano, Monoppello, grób o. Pio, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż. Szczegóły na stronie internetowej Parafii Poronin.
 7. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.
  Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9:30 do 19:00. Istnieje także możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.: rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18:00 do 19:30.


ks. Bogusław Filipiak
proboszcz

powrót