Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela zwykła

Data: 18 sierpień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2284

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy
  - Wtorek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  - Środa - wspomnienie św. Piusa X, papieża
  - Czwartek - wspomnienie NMP Królowej
  - Sobota - święto Św. Bartłomieja Apostoła
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i do adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godz. 9.00 do 19.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30. Dzisiaj Nieszpory o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek 19 sierpnia b.r. wyrusza tradycyjna Pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
 4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 Różaniec do siedmiu boleści, i o godz. 19.00 Msza św.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. W niedzielę 25 sierpnia Br. siostry Sercanki będą zbierały ofiary do puszek na remont Bursy dla dziewcząt w Krakowie.
 7. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela” w dniach 08-15 marca 2014r. Koszt 900 zł i 1040 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 września 2013r. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem lub można go otrzymać w zakrystii.
 8. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniach ewangelizacyjnych w Zakopanem, a szczególne podziękowanie składam organizatorom na ręce Ks. Mariusza Słoniny za włożony trud w przygotowanie i prowadzenie spotkań.
 9. W poniedziałek rozpoczną się prace konserwatorskie polegające na zabezpieczeniu gontów na dachu Starego Kościoła i kaplicy św. Benedykta i Świerada. Prosimy o ostrożność przy zwiedzaniu obiektów.
 10. Dodatkowe ogłoszenia dotyczące koncertu u św. Krzyża jak i finansowania przez Miasto utylizacji azbestu znajdują się w gablocie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
- Helenę Słowiak z ul. Kościelnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót