Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

Data: 11 sierpień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3258

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  - Wtorek - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  - Środa - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  - Czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  - Sobota - święto Św. Jacka, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i do adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godz. 9.00 do 19.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30. Dzisiaj Nieszpory o godz. 18.30.
  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 3. We wtorek kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.30 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. wieczorna i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala i zarazem uroczystość 50-lecia koronacji figury. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie. Do uczestnictwa w uroczystościach serdecznie zapraszam wraz z Kustoszem Sanktuarium Ludźmierskiego.
 6. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela” w dniach 08-15 marca 2014r. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 września 2013r. Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii.
 7. Jak już informowaliśmy, w dniach 15-18 sierpnia br. będziemy przeżywać w Zakopanem Ewangelizację. W pierwszym dniu w kościele Św. Krzyża wraz z Ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem pokłonimy się Matce Bożej i zawierzymy miasto Zakopane i siebie samych Jej opiece. (uwaga! Jest to święto obowiązkowe dlatego prosimy, aby być wcześniej w tym dniu na Mszy św.) W piątek zgromadzimy się pod pomnikiem bł. Jana Pawła II przy „Księżówce” skąd wyruszymy na Kalatówki rozważając stacje Drogi Krzyżowej ułożone specjalnie przez Ks. Prof. Edwarda Stańka. W sobotę 17 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie do naszego kościoła Najśw. Rodziny., a nabożeństwo poprowadzi ks. egzorcysta Michał Olszewski. (uwaga! Msza św. w sobotę wieczorem będzie odprawiona w Starym Kościele). Wszystkie nabożeństwa w te trzy dni rozpoczną się o godz. 19.00. Natomiast w sobotę dodatkowo zapraszamy dzieci na plac przed naszym kościołem na koncerty i zabawy od godz. 10.00 do 12.30. Ewangelizacja zakończy się w poszczególnych kościołach w niedzielę 18 sierpnia uroczystą Liturgią w Roku Wiary i rozesłaniem. Program ewangelizacji wyłożony jest przy gazetach lub można go otrzymać przed kościołem od ministrantów. Serdecznie zapraszamy Zakopiańczyków jak i wszystkich gości przebywających pod Tatrami.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót