Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

Data: 4 sierpień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2274

 1. Kalendarz liturgiczny
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  - Wtorek - święto Przemienienia Pańskiego
  - Środa - wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
  - Czwartek - wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
  - Piątek - święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  - Sobota - święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i do adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00 do 19.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30.
  Dzisiaj Nieszpory eucharystyczne o godz. 18.30.
 3. We wtorek w uroczystość Przemienienia Pańskiego tj. 6 sierpnia nasz dekanat Zakopiański został zaproszony na wspólną modlitwę w ramach rozpoczynającej się nowenny przed uroczystością 50-lecia koronacji MB Ludźmierskiej. Msza św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Zapraszamy.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek wieczorna Msza św. wotywna o bł. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii.
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. w ramach Festiwalu Emanacje wystąpi w naszym kościele zespół „Octava”. Wstęp wolny. W sobotę 10 sierpnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2013 w naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Jan Bokszczanin - organy; i Ryszard Borowski - flet, saksofon. Koncert o godz. 20.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Taca w niedzielę 11 sierpnia br. przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
 7. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela” w dniach 08-15 marca 2014r. Koszt 900 zł i 1040 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do 22 września 2013r. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem lub można go otrzymać w zakrystii.
 8. W dniach 15-18 sierpnia Br. w Roku Wiary będzie w Zakopanem Ewangelizacja. W związku z tym ministranci rozdają przed kościołem „wizytówki” na które należy wpisać imię osobyprzeżywającej kryzys wiary, aby została otoczona szczególną modlitwą kościoła. Wypełnione karteczki przynosimy do kościoła i wrzucamy do skrzynki przy kaplicy adoracji Najśw. Sakramentu najpóźniej do 11 sierpnia. Szczegółowy program Ewangelizacji będzie podany w przyszłą niedzielę.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Leokadię Polinkiewicz z ul. Zborowskiego
+ Jerzego Kwiecińskiego z ul. Orkana
+ Michalinę Lassak z ul. Piłsudzkiego
+ Stanisława Gąsienicę z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót