Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła

Data: 7 lipiec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2182

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  - Czwartek - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  - Piątek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  - Sobota - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek wieczorna Msza św. wotywna o bł. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii.
 4. W sobotę kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. Wyjątkowo o godz. 20.45 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec (są także do nabycia w zakrystii).
  W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta - Patronów kaplicy na Pęksowym Brzyzku. Z tej racji o godz. 8.00 będzie w niej odprawiona Msza św.
  W sobotę - 13 lipca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2013 w naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Roman Perucki - organy, oraz Maria Perucka - skrzypce. Początek koncertu o godz. 19.45.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 12 lipca o godz. 18.00.
  Taca z niedzieli 14 lipca przeznaczona będzie na prace konserwatorskie elewacji południowej naszego kościoła.
 6. 32 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 7. Dzisiaj w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do MB Szkaplerznej. W czasie nowenny (oprócz niedzieli) Mszy św. rano u Sióstr nie będzie, natomiast siostry zapraszają na Mszę św. nowennową o godz. 18.00.
 8. Nasza Parafia organizuje w dniu 22 lipca wyjazd do Krakowa na modlitwę do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt 40 zł, wyjazd o godz. 14.00 z parkingu na Łukaszówkach.
 9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na stoliku za ławkami w nawie głównej.
 10. /Komunikat Dziekana Dekanatu Zakopiańskiego i Burmistrza Miasta Zakopane./


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Edwarda Frasunek z ul. Słonecznej
+ Krystynę Kulasa z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót