Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła

Data: 30 czerwiec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2618

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - święto św. Tomasza, Apostoła
  - Czwartek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  - Sobota - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00.
  Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych połączone z procesją o godz. 18.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18.00 do 19.30, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. 32 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 6. W przyszłą niedzielę 7 lipca br. w Starym Kościele o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w oprawie góralskiej.
 7. W piątek 5 lipca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2013 w naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Schola Cantorum Misericordis Christi, a na organach Katerina Chrobokova (Czechy). Początek koncertu o godz. 20.00.

-----

W związku z zaistniałą sytuacją, iż Urząd Miasta Zakopane chce zabrać Parafii Najświętszej Rodziny drogę dojazdową do probostwa od ulicy Krupówki wraz z Parkingiem przy kościele, która to droga zawsze jak istnieje Parafia była drogą prywatną - kościelną służącą zarówno księżom jak i wiernym przyjeżdżającym do kościoła na nabożeństwa, Parafia z dniem 1 lipca 2013r. zamyka wjazd na parking kościelny od strony ulicy Jana Pawła II (wyjątek pojazdy własne i Caritasu) oraz zamyka całkowicie ruch kołowy pojazdów w kierunku Krupówek w dni powszednie, aż do wyjaśnienia i uporządkowania sprawy. Parking będzie czynny w niedzielę i święta kościelne jak dotychczas.

Po zasięgnięciu opinii Duszpasterskiej Rady Parafialnej w sprawie utrzymania porządku na terenie Starego Cmentarza oraz koniecznych prac renowacyjnych przy Starym Kościele MB Częstochowskiej (impregnacja gontów na kościele i kaplicy, naprawa drewnianego ogrodzenia, naprawa chodnika kamiennego) Parafia Najświętszej Rodziny z dniem 1 lipca 2013r. wprowadza dobrowolną opłatę dla turystów i wczasowiczów za wejście na teren Starego Kościoła i cmentarza na Pękowym Brzyzku. Symboliczna cegiełka przeznaczona będzie na utrzymanie zabytków. Mieszkańcy Zakopanego i Podhala zwolnieni są od opłat.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót