Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła

Data: 23 czerwiec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2290

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  - Czwartek - wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  - Piątek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  - Sobota - Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego pierwsza Msza św. o godz. 6.30 będzie odprawiona w kaplicy bocznej poświęconej Patronowi.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 27 czerwca o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 6. W czwartek Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkół podstawowych. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.30. Natomiast Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży Gimnazjalnej i młodzieży ze szkół średnich będzie odprawiona w piątek 28 czerwca o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 17.00.
 7. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 oraz po południu o 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00. W kaplicy na Gubałówce o 11.30.
  W katedrze na Wawelu zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i bł. Jana Pawła II w archidiecezji krakowskiej. Msza św. o godz. 10.00.
 8. W sobotę 29 czerwca rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Inauguracja w naszym kościele Najświętszej Rodziny o godz. 20.00. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
 9. Zapraszamy młodzież do włączenia się w akcję „Rio w Krakowie” - czuwanie młodych, którzy chcą być razem we wspólnocie i w łączności z Ojcem św. Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w dniach 27 i 28 lipca br. Zgłoszenia przez internet do końca czerwca br. Szczegóły na wyłożonych ulotkach.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisławę Siewiera z ul. Łukaszówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót