Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela Zwykła

Data: 2 czerwiec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2344

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  - Środa - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  - Piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  - Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, a do piątku włącznie połączone z procesją wokół kościoła.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 3 czerwca br. na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci.
  W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem Pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 W kaplicy na Gubałówce Msza św. w piątek o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła zwłaszcza mieszkańców ulicy Strążyskiej 9 czerwca br. o godz. 10.00.
  W niedzielę 9 czerwca 2013r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Zofii Czeskiej i Małgorzaty Szewczyk. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Chętnych prosimy o zgłaszanie się ostatecznie do środy 5 czerwca br.
  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w niedzielę 9 czerwca przeznaczona jest na prowadzone prace remontowe w naszym kościele.
  Także w niedzielę 9 czerwca będzie zbiórka do puszek przed kościołem na dofinansowanie wyjazdu na wakacje dzieci ze Scholki.
 6. Parafia MB Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy zaprasza dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. w środę 5 czerwca o godz. 16.00, którą odprawi ks. Bp Antoni Długosz. Po Mszy św. spotkanie i koncert.
  Parafia św. Antoniego Ojców Bernardynów na Bystrem organizuje Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Kalwaryjskie Dróżki Pana Jezusa, z modlitwą o rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II. Wyjazd 8 czerwca o godz. 7.00. Zgłoszenia w parafii na Bystrem.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót