Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Data: 26 maj 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2791

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  - Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  - Piątek - święto Nawiedzenia NMP
  - Sobota - wspomnienie św. Justyna, męczennika
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy siostry Prezentki, które przybliżą nam postać matki Zofii Czeskiej wkrótce nowej błogosławionej. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w naszym Domu Parafialnym będzie przedstawienie przygotowane przez dzieci z Grupy Młodego Misjonarza pt. „Zraniony Pasterz”. Zapraszamy.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o 18.30.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana o godz. 9.00 w kościele św. Krzyża, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zamoyskiego i Krupówki do naszego kościoła Najświętszej Rodziny. Tematem tegorocznych ołtarzy jest Rok Wiary. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo wiary i prośba o Boże błogosławieństwo, tak jak śpiewamy w pieśni „Zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się Jego dzieciom powodzi”.
  W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30.
  W Boże Ciało ze względu na procesję Msza św. z godz. 11.00 będzie odprawiona ok. godz. 11.30 tj. zaraz po zakończeniu procesji. W kaplicy na Gubałówce w Boże Ciało Msza św. o godz. 11.30 i po niej procesja. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Spowiedź w środę od godz. 18.00.
  Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz. 18.00.
 5. W sobotę 1 czerwca br. wyrusza XVI Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2013” Zakopane-Ludźmierz. Rozpoczęcie o godz. 7.00 nabożeństwem w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny. Także w sobotę tylko już w naszym kościele Ks. Bp Polowy Józef Guzdek odprawi Mszę św. o godz. 10.00 dla małżeństw harcerskich z okazji 100-lecia małżeństwa założycieli harcerstwa Małkowskich. W tym dniu rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych oraz Msza św. o 17.00 z racji pierwszej soboty.
 6. W niedzielę 2 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30, którą odprawi Ks. Kanonik Wojciech obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa.
  Również 2 czerwca o godz. 15.00 Msza św., a po niej spotkanie w Domu Parafialnym dla grupy i przyjaciół chorych na stwardnienie rozsiane. /Dziś obchodzony jest po raz trzeci Światowy Dzień Chorego na Stwardnienie Rozsiane/.
 7. Nadal przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Łagiewnik na beatyfikację sióstr. Wyjazd w niedzielę 9 czerwca br. o godz. 6.30 z Parkingu na Łukaszówkach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.Także w piątek 31 maja planowana jest Pielgrzymka do Hałcnowa do Sanktuarium MB Bolesnej. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 50zł. Wyjazd o godz. 11.00. Zapisy w zakrystii do wtorku.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Michała Groń z ul. Droga na Wierch
+ Annę Wróblewską z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót