Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Data: 19 maj 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2361

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła
  - Środa - wspomnienie św. Rity, zakonnicy
  - Czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
  - Piątek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
  - Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy
 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci i prosimy dla nich o wytrwanie przy Chrystusie. "W Białym Tygodniu" dzieci będą przychodziły na nabożeństwo majowe o godz. 18.30 i na Mszę św. Dzisiaj o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Fatimska.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.
 4. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 nabożeństwo, o 17.00 Msza św.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o 18.30.
 6. W czwartek 23 maja będziemy obchodzić nowe święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. w naszych kościołach jak w dzień powszedni, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem.
  Także we czwartek rozpoczyna się VIII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..." Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św. w Starym Kościele MB Częstochowskiej przy ul. Kościeliskiej. Program festiwalu wywieszony jest w gablocie, prosimy o zapoznanie się z nim.
 7. W sobotę w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie. Polecajmy w modlitwie nowych kapłanów i prośmy o nowe i dobre powołania do służby Bogu.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Siostry Karmelitanki Bose z kościelnej zapraszają 26 maja na Mszę św. o godz. 8.30 z okazji zakończenia jubileuszowego roku 400-lecia przybycia karmelitanek do Polski.
 9. Informujemy iż XVI Piesza Pielgrzymka "Sursum Corda 2013" z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 1 czerwca br. Emblematy pielgrzyma i zapisy w zakrystii.
 10. Nadal przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Łagiewnik na beatyfikację sióstr. Wyjazd w niedzielę 9 czerwca br. o godz. 6.30 z Parkingu na Łukaszówkach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

Serdeczne "Bóg zapłać" składam Pani, która ufundowała odnowienie naszej chrzcielnicy.
Burmistrz Miasta Zakopane informuje iż rozpoczęły się prace dotyczące zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Zakopane. Zainteresowani mogą jeszcze składać wnioski o zmiany w studium tylko do 3 czerwca 2013r.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Króla z Sobczakówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót