Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Data: 12 maj 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2326

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy
  - Wtorek - święto św. Macieja, Apostoła
  - Czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
  - Niedziela - Zesłanie Ducha Świętego
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas III będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii św.
 3. W poniedziałek zapraszamy na rozpoczynające się nabożeństwa Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. O godz. 19.30 Różaniec z rozważaniami, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem. Są także przygotowane specjalne świece fatimskie, które można dziś czy jutro nabyć w zakrystii.
 4. W piątek wieczorna Msza św. o Miłosierdziu Bożym i koronka.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 dzieci z klas II będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii św. W sobotę 18 maja dzieci wraz z rodzicami przyjdą na nabożeństwo pokutne odpowiednio o godz. 9.30 i 11.00, a następnie przystąpią do spowiedzi św.. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin o głębokie przeżycie uroczystości i wytrwanie w miłości przy Chrystusie.
 6. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na działalność statutową. Ofiara ta wyniosła 5608zł "Bóg zapłać".
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na rozpoczynające się prace konserwacyjne. Na ten rok Parafia nasza otrzymała dotację celową od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie na zadanie: "Remont konserwatorski elewacji kościoła pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem". Kwota dotacji to 250.000,-zł na pokrycie części kosztów. Pozostałą kwotę na ten rok 2013 w wysokości 260.000,-zł ma dołożyć parafia. Jeśli ktoś może i chce wesprzeć finansowanie remontu to proszę składać ofiary w kopertach na tacę lub wpłacać na konto bankowe naszej parafii.
 8. W sobotę 18 maja w naszym kościele będzie czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się o godz. 21.00, a zakończy Mszą św. o północy.
  Od poniedziałku septenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 9. Informujemy iż XVI Piesza Pielgrzymka "Sursum Corda 2013" z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 1 czerwca br.
 10. W niedzielę 9 czerwca 2013r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Zofii Czeskiej (ze zgromadzenia Sióstr Prezentek) i Małgorzaty Szewczyk ( ze zgromadzenia Sióstr Serafitek). W związku z tym parafia nasza organizuje wyjazd autokarem o godz. 6.30 z Parkingu na Łukaszówkach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ojca Franciszka Trelę (Jezuitę) z ul. Ks. Kaszelewskiego
+ Krystynę Stolarską z ul. Ks. Stolarczyka


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót