Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

Data: 5 maj 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2223

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  - Poniedziałek - święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  - Środa - uroczystość Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  - Niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji "Pola Nadziei" kwestują przed kościołem na rzecz hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
 3. W poniedziałek, wtorek i w środę będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące.
  Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 6 maja br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Serdecznie zachęcamy do udziału w procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja o godz. 9.00.
 5. W czwartek wieczorem Msza św. wotywna o bł. Janie Pawle i ucałowanie relikwii.
 6. W piątek 10 maja zapraszamy na koncert Muzyki cerkiewnej Tria "Jużnyh Głas" - "Głos Południa" z Mołdawii. W programie koncertu perły muzyki liturgicznej pochodzącej z krajów Bałkańskich, Gruzji i Rusi.
 7. W sobotę 11 maja o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich dobrodziejów wspierających Kuchnię św. brata Alberta w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich zwłaszcza dobrodziejów oraz członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas III będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dla nich i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 10.00.
  Na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 18.00. Składka w drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na rozpoczynające się prace konserwacyjne ściany południowej naszego Kościoła. W ubiegłym tygodniu zostały wykonane z granitu strzegomskiego nowe schody wejściowe.
 9. W niedzielę 9 czerwca 2013r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Zofii Czeskiej (ze zgromadzenia Sióstr Prezentek) i Małgorzaty Szewczyk ( ze zgromadzenia Sióstr Serafitek). W związku z tym parafia nasza organizuje wyjazd autokarem o godz. 6.30 z Parkingu na Łukaszówkach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zarząd Cmentarza Parafialnego Najświętszej Rodziny przy ul. Nowotarskiej informuje iż aktualnie wykonywane jest ogrodzenie od strony skarpy na odcinku 120 metrów. Jednocześnie zwraca się z prośbą do wszystkich korzystających z cmentarza o segregację odpadów na 3 części według opisu kontenerów tj. na znicze, plastik, wieńce i trawę.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Wandę Wincewicz-Piotrowską z ul. Na Wilcznik
+ Romana Nalepę z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót