Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Data: 26 grudzień 2010, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3911

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Patronalną Naszej Wspólnoty Parafialnej. Zapraszamy na sumę odpustową, którą o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
 2. Uroczyste Nieszpory na zakończenie Starego Roku będą w piątek o godz. 18.00. Po nieszporach Msza św., a następnie czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem w oczekiwaniu na Nowy Rok. O północy odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo w Nowym 2011 Roku.
 3. W ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie w kościele hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”, jako podziękowanie za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa, a 1 stycznia odpust zupełny można zyskać za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały Nowy Rok.
 4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:
  - w poniedziałek - św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Odpust w kościele parafialnym na Harendzie. Suma odpustowa o godz. 11.00;
  - we wtorek - Świętych Młodzianków, męczenników;
  - w piątek - św. Sylwestra I, papieża;
  - w sobotę - 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.
 5. Jutro w naszym Domu Parafialnym odbędzie się XIII Archidiecezjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Szczegółowy program znajduje się na ogłoszeniach konkursowych w gablotach.
 6. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza swoich członków, pacjentów i ich rodziny na Mszę św. w czwartek – 30 grudnia o godz. 17.00 do Starego Kościoła. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 7. W poniedziałek - 27.XII. - na Olczy w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 20.00 Msza św. i kolejna Procesja Różańcowa Światła.
 8. Bracia Albertyni z Kalatówek przekazują informację, że Msza św. w ich kaplicy (na Górze) od Nowego Roku będzie odprawiana nie o godz. 11.15, ale o godz. 11.00.

powrót