Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Data: 7 kwiecień 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2079

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Błogosławiony Jan Paweł II powiedział: „Światło Bożego Miłosierdzia, które Bóg zechciał niejako powierzyć światu na nowo poprzez charyzmat Siostry Faustyny, będzie rozjaśniało ludzkie drogi w trzecim tysiącleciu.” Od tego roku jak słyszeliśmy Niedziela Miłosierdzia Bożego będzie rozpoczynać „Tydzień Miłosierdzia”. Hasłem tegorocznym są słowa: Wiara żywa uczynkami. W życiu Kościoła, posługa miłości stanowi jedną z najważniejszych jego cech.. Pamiętajmy o wszystkich , którzy są w potrzebie. Dziś Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 19.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, do której serdecznie zachęcamy. Deklaracje wyłożone są na stoliku przy kaplicy Adoracji, proszę je zabrać, wypełnić i tylko sam odcinek przynieść w poniedziałek na nabożeństwo. Modlitwy o duchową adopcję zakończymy jak zwykle w wigilię uroczystości Bożego Narodzenia.
  Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 8 kwietnia br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek wieczorem Msza św. wotywna o bł. Janie Pawle II i ucałowanie relikwii. W środę o godz. 18.00 zebranie Rodziców dzieci z klas III obchodzących w tym roku rocznicę 1-ej Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 12 kwietnia o godz. 18.00.
  Taca z niedzieli 14 kwietnia przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszym kościele. W czwartek została oddana do pracowni konserwacji nasza chrzcielnica.
 6. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii w dniach 1-11 lipca 2013rr. Koszt 2390zł. Informacje i zapisy w Zakrystii do 20.IV.br.
 7. Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane informuje mieszkańców o konieczności rozwiązania umów z TESKO. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót