Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Data: 24 marzec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3268

  1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm połączone z procesją. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na tradycyjną już Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w kościele Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy.
  2. W poniedziałek 25 marca pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. Zgłoszenia dzisiaj w zakrystii. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  3. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego zamieszczony jest w gablotach parafialnych oraz w gazetce „Echa spod Giewontu”. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Kościele Najśw. Rodziny o godz. 19.00 !, natomiast w Starym Kościele o godz. 18.00! Nowością w liturgii będzie Godzina Czytań i Jutrznia odprawiana w Wielki Piątek i w Sobotę o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w głównym kościele w sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co 20 minut. Procesja Rezurekcyjna w kościele Najśw. Rodziny będzie w sobotę wieczór, a w Starym kościele w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyżur w konfesjonale będzie do wielkiej środy rano podczas Mszy św., wieczorem od godz. 18.00, natomiast w Wielki Czwartek od 8.00-13.00; w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 6.30-16.00 oraz w nocy podczas czuwania.
  4. Informujemy, że uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypada w tym roku w Wielkim Tygodniu, została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.
    Dzisiaj w dalszym ciągu przy kościołach rozprowadzane są baranki wielkanocne Caritasu.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Scholastykę Balceżak z ul. Kościuszki
+ Jadwigę Dyndowicz z ul. Nowotarskiej (dożyła 103 lat!)
+ Bolesława Rybkę z ul. Bilinówka
+ Józefa Świerk z ul. Droga do Rojów


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót