Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

Data: 17 marzec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2952

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Patryka, biskupa
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
  - Wtorek - Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP
  - Niedziela - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 2. We wtorek 19 marca br. w uroczystość Św. Józefa Ojciec Święty Franciszek zostanie wprowadzony na urząd papieża. Dziękując Bogu za wybór nowego Ojca Świętego, polecajmy w modlitwie Jego posługę Kościołowi Powszechnemu.
 3. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ojca Stanisława Bafię - Redemptorystę, który będzie nam głosił nauki rekolekcyjne. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 6.30, 8.30 i 19.00. W poniedziałek dodatkowo Msza św. z nauką dla chorych o godz. 12.00. Informujemy że intencje mszalne z godz. 7.00 w dniach rekolekcji zostaną odprawione o godz. 6.30. ( Za przesunięcie przepraszamy.) W środę dzień spowiedzi od 6.30 - 12.00; 15.00-17.00; 17.30-20.00. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi.
 4. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00 wtedy zgromadzimy się przed kościołem. Dla dzieci ogłaszamy Konkurs na najpiękniejszą tradycyjną palmę wykonaną własnoręcznie o wysokości od 30cm do 2 metrów.
  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w kościele Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
 7. W przyszłą niedzielę tj. 24 marca oraz w Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Zgłoszenia dzieci, które mają przyjąć Chrzest św. do piątku 22 marca. Wspólna katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 22 marca br. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 8. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, oraz młodzież z KSM-u rozprowadza kartki wielkanocne.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Władysława Huterańskiego z ul. Słonecznej
+ Kazimierę Gawlik z ul. Zaruskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót