Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

Data: 3 marzec 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2530

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej
 2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 4 marca br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W czwartek 7 marca będziemy gościć w naszej Parafii Ks. biskupa Damiana Muskusa, który na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tą uroczystością prosimy o modlitwę do Ducha Świętego w intencji młodzieży, natomiast młodzież zapraszamy na modlitwę i próby w poniedziałek i wtorek na godz. 18.00, oraz na nabożeństwo pokutne i spowiedź w środę na godz. 17.00.
 6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę św. w sobotę 9 marca o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 8 marca br. o godz. 18.00.
 8. W przyszłym tygodniu rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy w niedzielę 10 marca na Mszę św. o godz. 9.30. Szczegółowy program rekolekcji dla dzieci i młodzieży wywieszony jest w szkołach i w gablocie przed kościołem.
  Taca z niedzieli 10 marca przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszym kosciele.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej na nowy rok szkolny 2013/14. Szkoła wychowuje w duchu wartości chrześcijańskich, ucząc szacunku do siebie, drugiego człowieka i otwarcia się na działanie Boga. Dzieci uczą się w nielicznych zespołach klasowych (do 15 osób). Zapewnia wysoki poziom nauczania, o czym świadczą wyniki sprawdzianu po klasie VI. Oferuje zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego oraz liczne koła zainteresowań. Więcej informacji na plakatach.
 10. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy kaplicy Adoracji. Młodzież maturalną i studentów zapraszamy do czytania darmowego miesięcznika studenckiego "Tryby", który można otrzymać w zakrystii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Czesławę Gut-Wojtków z ul. Strążyskiej
+ Kazimierę Pacholarz z ul. Cichej Wody


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót