Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

Data: 24 luty 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2596

 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 2. W poniedziałek 25 lutego o godz. 19.30 spotkanie rodziców wszystkich dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek – 28 lutego o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego. W związku z rezygnacją Ojca Św. Benedykta XVI z Piotrowej posługi Kościołowi katolickiemu odprawimy w czwartek o godz. 19.00 Mszę świętą dziękczynną za wszelkie łaski, jakimi Bóg ubogacił Kościół i Świat przez Jego ośmioletnią służbę. O godz. 20.00 odezwią się dzwony.
 5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00-19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. w piątek o godz. 16.00. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych.
 6. W piątek 1 marca przypada 24 rocznica śmierci Ks. Władysława Curzydło, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Wieczorem o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. o szczęśliwość wieczną dla śp. Ks. Władysława, na którą serdecznie zapraszamy.
  Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zaprasza wszystkich zainteresowanych na kurs "Przewlekle chory w domu i starość pod opieką". Zajęcia odbywać się będą w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4 w każdy czwartek o godz. 16.00. Pierwsze spotkanie 28 lutego.
  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry Karmelitanki z Kazachstanu, które będą mówiły o swojej pracy i będą zbierać ofiary do puszek na pomoc w budowie klasztoru.
 7. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ siostrę karmelitankę Genowefę Rupka z ul. Kościelnej
+ Andrzeja Karpiela z ul. Bilinówka
+ Władysławę Dworzyńską z ul. Kamockiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót