Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła

Data: 10 luty 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2850

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
  - Środa - środa popielcowa
  - Czwartek - święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy
  - Piątek - wspomnienie bł. Michała Sopoćko, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo jako przeproszenie za grzechy i przygotowanie do godnego przeżywania wielkiego postu i świąt wielkanocnych. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w poniedziałek i wtorek Adoracja od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie adoracyjnej. Dziś rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
 4. W poniedziałek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XX Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 10.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.
 5. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu i w piątki całego roku katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od 18 roku życia do ukończenia 60 lat, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia aż do śmierci, we wszystkie piątki i w Środę Popielcową. Posypanie głów popiołem będzie w środę podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00, w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na kuchnię dla ubogich im. Świętego Brata Alberta.
 6. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.30 (dzieci otrzymają obrazki, na których zobaczą siedem relikwii związanych z męką Jezusa); dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30; w czwartek wieczorem Msza św. wotywna o bł. Janie Pawle i ucałowanie relikwii, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Proboszcza z Antałówki, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła. Tatrzański chór "Szumny" ogłasza nabór kandydatów. Szczegółowe informacje w gablocie.Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisława Sowę z ul. Droga do Rojów
+ Kazimierza Śliwę z ul. Regle
+ Janinę Pierkiel z ul. Kościeliskiej
+ Edwarda Gniewka os. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót